Podróż

Wyjeżdżając na wakacje, najczęściej martwimy się o utratę bądź zniszczenie bagażu. Polisa gwarantuje nam oczywiście pokrycie kosztów tego typu strat. Zakres ubezpieczenia turystycznego jest jednak znacznie szerszy. To przede wszystkim gwarancja dostępu do lekarza i zwrot kosztów leczenia. A wiadomo, że nagła choroba lub wypadek na stoku narciarskim, szczególnie podczas pobytu za granicą, nie jest sytuacją komfortową. Wybierając polisę na wakacje, warto zastanowić się także nad ubezpieczeniem na wypadek odwołania lotu lub noclegu. W tym drugim przypadku mamy pewność, że ubezpieczyciel pomoże nam w znalezieniu innego miejsca hotelowego. W polisach turystycznych bardzo ważne są też usługi assistance. Infolinie towarzystw ubezpieczeniowych są najczęściej czynne całą dobę. Dzięki nim możemy nie tylko zgłosić szkodę, ale także dowiedzieć się, gdzie znajdziemy najbliższą wypożyczalnię samochodów, szpital czy gabinet lekarski. Ubezpieczenie turystyczne to także doskonały produkt dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Ubezpieczyciele zaoferują nam wówczas polisy chroniące przed skutkami wypadków związanych z nurkowaniem, lotami na paralotni czy wspinaczką skałkową.
 • Ubezpieczenie turystyczne możemy wykupić albo tylko dla siebie, albo dla całej rodziny lub grupy znajomych, z którą będziemy spędzać urlop
 • Ubezpieczenie wykupujemy na dogodny dla nas okres. Mogą to być równie dobrze 3 dni, jak i cały rok
 • Większość produktów sprzedawanych w Polsce chroni nas na terenie wszystkich krajów UE
 • Ubezpieczenie turystyczne zapewnia również ochronę związaną z wykonywaniem pracy za granicą
Nieprzewidziane i nagłe wydarzenia mogą zepsuć cały urlop. Podczas wakacji zdarzają się kradzieże, zniszczenie lub zgubienie bagażu, zniszczenie sprzętu turystycznego czy wreszcie nagłe choroby. Może też zdarzyć się tak, że w ostatniej chwili będziemy zmuszeni odwołać rezerwację hotelu lub bilet lotniczy. Od wszystkich tego typu wypadków chroni nas polisa turystyczna. Za niewielką cenę mamy gwarancję, że ubezpieczyciel zwróci nam koszty pomocy lekarskiej.
 • Polisa turystyczna ochroni nas przed skutkami zagubienia bądź zniszczenia bagażu
 • Dzięki polisie turystycznej nie będziemy mieli żadnego kłopotu z dostępem do lekarza zagranicą
 • Otrzymamy zwrot kosztów, jeżeli z powodu choroby bądź innego nieprzewidzianego wypadku będziemy musieli odwołać przelot lub nocleg
Do wyboru mamy dużo towarzystw ubezpieczeniowych. Sama transakcja zajmie nam kilka minut, ale pamiętajmy, że najpierw trzeba przeczytać dokładnie umowę. Ważne jest to przede wszystkim wtedy, gdy wybieramy się do kraju spoza Unii Europejskiej.
W razie jakichkolwiek wątpliwości, pytania możemy zadać Agentowi. Dostępne na rynku ubezpieczenia możemy podzielić na indywidualne lub grupowe. To pierwsze powinniśmy wybrać, gdy podróżujemy samodzielnie. Za pomocą tych drugich ubezpieczymy nie tylko siebie, ale także rodzinę, z którą wybieramy się na wakacje. Składkę płaci się przeważnie jednorazowo.
 • Umowę zawieramy na tyle dni, ile trwa nasz urlop
 • Możemy kupić polisę indywidualną lub grupową - dla całej rodziny
Pamiętajmy, że przy zgłoszeniu szkody będziemy musieli podać numer polisy. Warto mieć więc ten numer zawsze zanotowany. Wielu ubezpieczycieli wysyła za pomocą SMS na nasz telefon komórkowy potwierdzenie zawarcia polisy wraz z jej numerem. Wystarczy po prostu nie kasować tej wiadomości. Jeżeli nie dostaniemy takiej wiadomości, warto potwierdzenie polisy mieć zawsze przy sobie podczas urlopu. Zanotujmy także numer infolinii ubezpieczyciela oraz koniecznie numer polisy. Mamy wtedy pewność, że wszelką pomoc od firmy ubezpieczeniowej uzyskamy od ręki.
 • Warto mieć zawsze przy sobie potwierdzenie zawarcia umowy i numer polisy
 • Miejmy także przy sobie numer telefonu infolinii ubezpieczyciela

Nasi Partnerzy

 • 4
 • 5
 • 6
 • 7