AC

DLA KOGO?
dla właścicieli pojazdów, którzy chcą uniknąć strat finansowych związanych z kradzieżą lub uszkodzeniem auta 

ZAKRES UBEZPIECZENIA

m.in. zniszczenie, uszkodzenie, pożar, utrata, kradzież ubezpieczonego pojazdu lub jego wyposażenia

Autocasco należy do grupy ubezpieczeń komunikacyjnych dobrowolnych, zawieranych zazwyczaj na okres 12 miesięcy. Polisa autocasco ma na celu wypłatę odszkodowania, gdy sam ponosisz winę za uszkodzenie samochodu, sprawca uszkodzeń nie jest znany, uszkodzenia są skutkiem zderzenia ze zwierzętami, powstały w efekcie żywiołów (np. powodzi, wybuchu, pożaru) czy kradzieży pojazdu. Możliwość rozłożenia składki na raty.

JAK CIĘ CHRONI AUTOCASCO?
W odróżnieniu od polisy OC polisy AC kupować nie musisz. To jednak pozorna oszczędność, bo ubezpieczenie zapewnia coś, co jest bezcenne: spokój.
Uszkodzenie samochodu na parkingu, kradzież albo stłuczka z Twojej winy- wówczas otrzymasz odszkodowanie z polisy autocasco, pod warunkiem oczywiście, że wykupiłeś ubezpieczenie.
Nie jest ono obowiązkowe, ale wielu kierowców przekonało się na własnej skórze, że warto je mieć. Tym bardziej, że można zdecydować się na pełną wersję ochrony lub wybrać uboższą  opcję polisy. Jest ona tańsza, bo gwarantuje wypłatę odszkodowania tylko w niektórych przypadkach, ściśle określonych w umowie.
Coraz więcej Towarzystw Ubezpieczeniowych daje swoim Klientom swobodę wyboru.  Mogą oni z całego katalogu szkód wybrać tylko te, których najbardziej się obawiają.

Jeśli jesteś początkującym kierowcą, zostawiasz samochód na parkingu strzeżonym lub w garażu, możesz zrezygnować z ochrony w razie kradzieży auta, a zdecydować się jedynie na odszkodowanie w razie uszkodzenia.

Podpisując umowę, musisz być jednak świadomy, że za niższą cenę możesz dostać niższe odszkodowanie, a w niektórych przypadkach- żadnego. Dlatego zanim podejmiesz decyzję, przeczytaj dokładnie ofertę i ogólne warunki ubezpieczenia, zwróć uwagę na zapisy, które wprawdzie obniżają  składkę, ale kosztem niższego odszkodowania albo wręcz odmowy jego wypłacenia w określonych przypadkach.

Kupując polisę sprawdź:

  • Jak są likwidowane szkody.  Część Towarzystw wypłaca odszkodowanie w gotówce i o naprawę trzeba martwić się samemu. Inne dają listę warsztatów, w których można naprawić auto bezgotówkowo.
  • Które firmy oferują korzystniejsze warunki dla samochodów droższych. Są takie, które premiują zniżką konkretne marki.  O  zniżki pytaj w Agencji.
  • Czy Towarzystwo Ubezpieczeniowe terminowo wypłaca odszkodowania, czy mnoży problemy formalne. Dowiedz się, czy naprawa powypadkowa w serwisach wskazanych przez Ubezpieczyciela jest odpowiedniej jakości. Pytaj o to wśród znajomych ubezpieczających swoje samochody  w Towarzystwie, w którym zamierzasz wykupić polisę.
  • Czy tzw. suma ubezpieczeniowa jest gwarantowana. Jeśli tak, w razie kradzieży lub zniszczenia ubezpieczyciel wypłaci pełne odszkodowanie. Jeśli nie, gdy minie jakiś czas, może stwierdzić, że wartość auta spadła, a wraz z nią wysokość sumy ubezpieczeniowej.

Nasi Partnerzy

  • 4
  • 5
  • 6
  • 7